piątek, 20 maja 2016

85. Niebezpieczne kłamstwa - Becca Fitzpatrick

Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Tytuł oryginalny: 
Dangerous lies
Autor: Becca Fitzpatrick 
Wydawnictwo: wydawnictwo moondrive
Liczba stron: 424

   Uwielbiam panią Fitzpatrick. Miłość do tej autorki wzięła się z uwielbienia dla patcha i całej serii "Szeptem", więc kiedy dostałam propozycję zrecenzowania jej najnowszej książki długo się nie zastanawiałam. Powieść pochłonęłam jednym tchem, tak bardzo mnie wciągnęła. Nie mogłam się od niej oderwać, a tym bardziej o niej zapomnieć. (Nigdy nie wiem kiedy mam zakończyć mój wstęp do recenzji, więc poprzestańmy na moim uwielbieniu autorki.) ;)

    Estella jest zwykłą 17-letnią dziewczyną do czasu kiedy staje się świadkiem morderstwa. Zostaje otoczona programem ochrony świadków i musi pożegnać się z dotychczasowym życiem Filadelfi. Zmuszona jest do przeniesienia się do Thunder Basin w Nebrasce, pozostawiając za sobą przyjaciół i chłopaka. To wydarzenie zmienia życie Estelli diametralnie. Musi zmienić tożsamość i zamieszkać z emerytowaną policjantką Carmen. To wszystko jest dla niej bardzo trudne. Nie wykonuje poleceń swojej opiekunki i wpada w tarapaty. Oprócz wątku kryminalnego w książce mamy również wątek romantyczny. Stella, bo tak teraz ma na imię, poznaję Cheta, chłopaka który mieszka po sąsiedzku. Jak to często bywa, zacieśnia się między nimi więź. Po jakimś czasie Stelli nie podoba się że musi okłamywać swojego chłopaka i robi to z wielkim trudem. Jakie kłamstwa ukrywa dziewczyna? Do czego doprowadzi ją niestosowanie się do zasad? I co przyniesie znajomość z Chetem? Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu książki.

    Gorąco wszystkim polecam "Niebezpieczne kłamstwa" Becca Fitzpatrick, ponieważ to świetna powieść. Zawiera wiele emocji, nie daje spać po nocach, pozostawia po sobie pewien niedosyt, a na dodatek pokazuje nam jak niebezpieczne może stać się kłamstwo.


Ocena:
8/10

6 komentarzy:

 1. Coś czuję, że jednak nie byłyby to moje klimaty :X

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam nigdy o tej autorce, jednak z tego co zostało napisane w poście wydaje mi się, że książkę bym bardzo szybko przeczytała i z chęcią. Lubię takie klimaty. Miłego dnia!

  http://kochamcieanonimowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również życzę miłego dnia i zachęcam do przeczytania książki ;)

   Usuń
 3. Nie przepadam za "Szeptem", więc raczej sobie odpuszczę, aczkolwiek pomysł na fabułę mocno intrygujący - chciałabym zobaczyć film na podstawie, zdecydowanie!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym chciała zobaczyć filmy na podstawie wszystkich książek Fitzpatrick

   Usuń