piątek, 23 marca 2018

106. FAŁSZYWY POCAŁUNEK - MARY E. PEARSON

Tytuł:  

Fałszywy pocałunek

Tytuł oryginalny: The Kiss of Deception  
Autor:  Mary E. Pearson 
Wydawnictwo:   Initium 
Liczba stron: 432


   Dzisiaj wjeżdża recenzja książki którą, przeczytałam już dawno i teraz dodaję recenzję, którą również napisałam jeszcze kiedyś... Tylko niestety z powodu nawału pracy i braku wolnego czasu, nie dodałam recenzji. Z góry za to przepraszam, ponieważ książka jest bardzo godna polecenia a, dokładniej mówiąc, tą książką jest książka Mary E. Pearson -  "Fałszywy pocałunek"Oczywiście jak to bywa w większości książek i to zdecydowanie tych  moich ulubionych jest to fantasy pomieszane z romansem.

        Ale przechodząc do sedna wpisu- może trochę o książce?
 Bohaterką twórczości Pani Pearson jest Księżniczka Lia,  która musi wyjść za mąż za Księcia. Oczywiście jest to standard w książkach z tłem historycznym. Również oczywiste jest to, że  przyszły mąż zostaje wybrany przez ojca Lii, a cały ślub jest aranżowany dla dobra królestw... Niestety Lia zaskakuje wszystkich. W dzień swojego ślubu razem ze swoją przyjaciółką Paulin ucieka. Dziewczyny docierają do rodzinnej wioski swojej przyjaciółki, gdzie księżniczka zadomawia się  i łamie wszystkie stereotypy dotyczące osobowości i delikatności księżniczek.

     Drugim bohaterem, który wysuwa się na główny plan, jest przyszły mąż Lii, który postanawia odpowiedzieć narzeczonej na list i rusza na spotkanie z nią. Dodatkowo pojawia się trzeci bohater -zabójca. Oczywiście nie będę wam mówiła a kogo ma zabić, bo już zapewne wiecie.... 
Między bohaterami nawiązuje się głębsza więź zarówno między księżniczką a księciem, jak i księżniczką i zabójcą. 

   Książkę czyta się bardzo szybko. Akcja jest wartka i praktycznie cały czas coś się dzieje, opisy są krótkie - dzięki czemu książka nam się nie nudzi i nawet nie spodziewamy się kiedy dochodzimy do jej końca.
 Ja osobiście kiedy dotarłam do ostatniej strony, byłam zarazem zaskoczona i zasmucona. Jak zwykle to u mnie bywa- skończyło się kacem, książka kończy się tak że nie możemy doczekać się kolejnej części, przez co cały czas rozmyślamy o tym co będzie się działo w kolejnej części...  Książkę polecam osobą, które są głodne ciekawych wydarzeń, gwałtownych zwrotów akcji i barwnych bohaterów.
Polecam:
8/10

2 komentarze: