poniedziałek, 18 sierpnia 2014

1. Zwiadowcy: Ruiny Gorlanu - John Flanagan

Tytuł: Zwiadowcy : Ruiny Gorlanu
Tytuł orginalny : Rangers Apprentice. The Ruins of Gorlan
Autor: John Flanagan 
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 350 "Jesteś uczniem, za wcześnie na myślenie"


       Na Mikołajki dostałam książkę: "Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu" w sumie to było dawno, ale postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz i napisać recenzje. Usiadłam, wygodnie z kubkiem gorącej czekolady i nim się spostrzegłam przeczytałam powieść Flangana w niecałe siedem godzin z przerwami. 

Opowieść ukazuje nam losy piętnastoletniego Willa, którego poznajemy na samym początku książki gdy,  musi się zmierzyć z najważniejszym dniem w swoim dotychczasowym życiu – Dniem Wyboru. Marzeniem Willa jest stanie się uczniem  szkoły rycerskiej, Niestety młody Will zostaje odrzucony przez Mistrza Szkoły Rycerskiej, trafia pod opiekę zwiadowcy Halta. Przełożony zaczyna wprowadzać Willa w tajniki bycia zwiadowcą, dzięki czemu młodzieniec, będzie mógł wstąpić w szeregi elitarnej grupy. 


Will  - Jest zwykłym młodzieńcem, który dąży do celu poprzez ćwiczenia i ciężką pracę. Dzięki swojej "zwykłości" i determinacji zyskał moją sympatie.  Żałuje bardzo, że autor nie zechciał bardziej przedstawić wnętrze bohaterów. Nie tylko Will, ale i jego przyjaciele, z którymi spędzał czas pod skrzydłami barona Arlada, zostali opisani dość powierzchownie. Każda postać jest inna, wszyscy którymi otacza się Will to dobrzy bohaterzy, nie ma tych złych.


Flanagan wykreował zwyczajny średniowieczny świat, są tu baronowie, skrybą, jest król i jak w każdej powieści, są o wrogowie, którzy chcą przejąć władze w królestwie. rzekłby: "oklepany schemat" jednak, pisarz dobrze wiedział co robi, bo wszystkie braki nadrabia jego kunszt i fabuła. Seria Zwiadowców,( tak, przeczytałam wszystkie tomy )jest jedną z moich ulubionych serii. Moim skromnym zdaniem John Flanagan stworzył doskonałą powieść, która powinna  spodobać się młodzieży. Z całego serca polecam wam książki Flanagana ( nie tylko Zwiadowców). Z tą książka na pewno umilicie sobie czas i nie będziecie narzekać na brak akcji.
Ocena:
9/10 

5 komentarzy:

 1. Kocham "Zwiadowców" <3 Właśnie czytam tę część :) Masz wielkie szczęście, że przeczytałaś wszystkie, ja niestety przeczytałam tylko 4 :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja bardzo trafna, w pełni się z nią zgadzam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi do całego kompletu brakuje dwóch ostatnich książek. Lektura - cudowna ♥

  Zapraszam do mnie
  www.spod- piora.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja - genialna.
  Powieść - doskonała.
  Co tu dużo pisać?
  Podoba mi się Twój sposób pisania i obserwuję Cię. :>

  http://marzenia-ksiazki-filmy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń