sobota, 2 kwietnia 2016

81. Miłość w czasach zagłady - Hanni Munzer

Tytuł: Miłość w czasach zagłady
Tytuł oryginalny: Honigtot
Autor: Hanni Munzer
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 488


Nie przepadam za książkami historycznymi, nawet w ogóle ich nie czytam, ale "Miłość w czasach zagłady" zaciekawiła mnie, mimo że wojna i miłość to chyba dość oklepany temat. Jednak jest w tej pozycji coś wyjątkowego. Najpierw przeczytałem kilka stron i odłożyłam ją na bok, ale coś nie dawało mi spokoju i powróciłam do lektury. Jak się później okazało, całkowicie mnie pochłonęła.


Kiedy matka Felicity niespodziewanie znika, ta długo się nie wahając, rusza, aby ją odnaleźć. Trafia w ten sposób do Rzymu, gdzie z pomocą zakonnika odnajduje matkę w jednym z hoteli. Okazuje się, że Marta przybyła do Włoch by poznać prawdę o swojej matce, a babce Felicity. Kobiety odkrywają szokującą prawdę na temat swojej przeszłości.Cała historia jest wpisana przez Deborah i zaczyna się od przedstawienia swojej matki Elizabeth Malpran. Próbuję wyjechać z kraju razem z mężem, który jest Żydem, a jak wiadomo podczas wojny Żydzi byli masowo mordowani. Kiedy mąż Elizabeth znika, kobieta, aby chronić swoje dzieci - Deborah i Wolfganga, wiąże się z Albertem Brunnmannem, esesmanem z wysoką rangą, który później wkracza w życie dorastającej Debory.


Hanni Munzer napisała piękną powieść, która wciąga i sprawia, że fabuła długo zostanie w naszej pamięci. Jeśli chociaż nie lubicie książek historycznych, to ta przypadnie Wam do gustu, ponieważ większość uwagi poświęcamy na zawikłane i przejmujące wątki. Pozycję oczywiście polecam, jest warta przeczytania i na pewno się nie zawiedziecie. Przez długi czas będzie ona Wam spędzać sen z powiek.


Ocena:
9/10

2 komentarze:

  1. Ja też nie lubię tych klimatów, więc raczej się nie skusze. Czytanie ma być przyjemnością :)

    OdpowiedzUsuń