piątek, 27 stycznia 2017

100. Diabolika - S.J Kincaid

Tytuł: Diabolika
Tytuł oryginalny: The Diabolic
Autor: S.J Kincaid
 Wydawnictwo:  Moondrive
 Liczba stron: 412

O autorce "Diaboliki" - S. J. Kincaid słyszałam wiele pozytywnych opinii, więc kiedy dostałam propozycję zrecenzowania właśnie tej książki nie wahałam się ani chwili. Jestem już parę dni po lekturze i kiedy wszystko sobie poukładałam, przychodzę do Was z recenzją tej pozycji. Nemezis - takie imię nosi główna bohaterka książki. Nemezis to Diabolika, czyli stworzenie, które wygląda jak człowiek, a tak naprawdę jest specjalnie stworzoną istotą, mającą jako cel służyć jednej osobie. Nieważne jakim kosztem, nawet kosztem własnego życia ma ją ochraniać. Nemezis trafia do rodziny Imprian, gdzie zostaje osobistą Diaboliką córki senatora Impriana - Sydoni. Po kilkunastu latach wiernej służby przychodzą trudne czasy dla Diabolik. Zaczynają wymykać się spod kontroli, więc cesarz wydaje dekret, w którym nakazuje o śmierci wszystkich Diabolik i zaprzestania ich tworzenia pod karą śmierci. Imprianie łamią wydany rozkaz cesarza i przez podstęp sprawiają, że Nemezis ciągle żyje. Wszyscy myślą jednak, że senator się jej pozbył. Kiedy cesarz życzy sobie, aby Sydonia przybyła do jego pałacu, (w wyniku działań matki Sydonii) trafia tam Nemezis, w zamian jej córki. I tu właśnie zaczyna się cała akcja. Książka jest rewelacyjna. To moja druga książka, którą w tym roku pokochałam. Oceniam ją bardzo pozytywnie. Wszystko jest świetnie wykreowane, nowe słowa, nowy świat, który poznajemy. Jesteśmy po nim oprowadzani na spokojnie, po kolei, żebyśmy mogli sobie wszystko poukładać. Niekiedy autor rzuca czytelnika na głęboką wodę i ten nie może połączyć wątków. Tym razem jest zupełnie inaczej. Świetnym plusem jest to, że fabuła rozgrywa się w kosmosie. A to, co mi najbardziej się podobało to walka cesarza z naukom, który wierzy w kosmos, gwiazdy i zabrania jakiejkolwiek nauki mimo, że to doprowadza jego lud do kryzysu. Nauka mogłaby polepszyć sytuację wielu planet. Na planetach mieszkają "plebejusze", a statki kosmiczne są przeznaczone dla bogatych rodzin.
Wszystkie postacie są świetnie wykreowane, każda jest dopracowana i przedstawiona jak najdokładniej.
Moje ulubione postacie to Diabolika - Nemezis, która jest intrygująca i nieprzewidywalna oraz Tyrus Domitrian - bratanek cesarza, którego wszyscy postrzegają za szalonego. Dzięki niemu fabuła staje się bardziej zabawna, jednakże to wszystko może wprowadzić w błąd czytelnika. Ja na początku pomyślałam, że mam do czynienia z jakimś przygłupem, ale niestety myliłam się. Tyrus jest bardzo mądry i nie należy go lekceważyć. "Diabolika" to idealna powieść science fiction. To powieść o polityce, miłości, nauce. Romans jest ukazany inaczej, niż w większości książek dla młodzieży. I to również kolejna zaleta. "Diabolika" została moją ulubioną książką i mam nadzieję, że zostaną wydane kolejne części. Serdecznie polecam, gdyż na pewno zaskoczy Was zakończeniem, jak i całym rozwojem sytuacji. Zachęcam bardzo serdecznie do poznania losów Nemezis, Sydoni, a także Tyrusa.


PS. Chciałabym zaprosić  Was do odwiedzenia o wyjątkowego wydarzenia związanego z premierą książki.
Jest to wielkie odliczanie do premiery połączone z udostępnieniem pierwszych darmowych fragmentów dla czytelników, rabatami, konkursami, w których do wygrania egzemplarze książki czy eleganckie metalowe zakładki sygnowane logo Diaboliki.

Wydarzenie dostępne jest pod linkiem: https://web.facebook.com/events/1039196136186556/

OCENA: 10/10

4 komentarze:

  1. Już nie mogę się doczekać, kiedy w końcu ta książka trafi w moje ręce :) Fabuła wydaje się bardzo ciekawa, mam nadzieję, że mi się spodoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. genialna książka! :) jak tylko zaczęłam czytać to nie mogłam się oderwać :) zapraszam na mojego bloga: https://goszaczyta.blogspot.com/ :) pozdrawiam cieplutko! :)

    OdpowiedzUsuń