środa, 18 stycznia 2017

99. Tajemne Miasto - C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld

Tytuł: Tajemne Miasto
Tytuł oryginalny: The Secret City
 Autor: C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld
Wydawnictwo: Moondrive
 Liczba stron: 464Taylor i Sacha ukrywają się w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilfreda. Tu, pod opieką alchemików, są bezpieczni – przynajmniej na razie. Taylor trenuje, by móc stawić czoła siłom mroku, a Sacha w starych księgach szuka wskazówek na temat swojego losu.

Czas płynie nieubłaganie. Ciemne moce przybierają na sile i zaczynają zagrażać całemu światu. Za siedem dni chłopak skończy osiemnaście lat, a wtedy pradawna klątwa, która do tej pory go chroniła, ma sprawić, że Sacha zginie. Jest tylko jeden sposób, aby to powstrzymać. Bohaterowie muszą dotrzeć do miejsca, gdzie ród L’hiverów został przeklęty, i zmierzyć się z demonami.
Taylor i Sacha wyruszają w niebezpieczną podróż. Stawką jest życie tych, których najbardziej kochają.

O C. J. Doughtery chyba słyszał każdy czytelnik, dlatego ucieszyłam się mając możliwość zrecenzowanie "Tajemnego miasta", które wyszło spod pióra tej autorki oraz pióra Cariny Rozenfeld (o której wcześniej nie słyszałam). Ale z miłą chęcią zabrałam się za lekturę... 


Główni bohaterowie to Sasha i Tylor. Akcja toczy się w Oksfordzie, a później we Francji, gdzie Taylor z przyjaciółmi walczą o życie Sashy. Najbardziej ze wszystkich postaci spodobał mi się główny, czarny charakter. Oczywiście nie zdradzę Wam jego imienia...
Książka trzyma nas w napięciu do ostatniego momentu. Przepełniona jest akcją, praktycznie cały czas coś się dzieje i nie sposób przerwać czytania. Trzyma nas w napięciu, ale łatwo odgadnąć zakończenie, więc to dla mnie ogromny minus. Książka rewelacyjna, 10 na 10 to właśnie taka, która jest nieprzewidywalna do samego końca. Dlatego tej pozycji daje 9.
Oprócz głównych bohaterów poznajmy bliżej Louis oraz Alastair - mojego drugiego ulubionego bohatera. Dodatkowo bardzo mocno rozwinęły się dwa wątki miłosne: Sashy i Taylor oraz... Domyślcie się sami.

Książkę polecam fanom C. J. Daughter, "Tajemnego ognia" oraz pasjonatom Alchemii. Gwarantuję, że spędzicie miły czas podczas lektury tej książki.

Ocena: 9/10

2 komentarze: