niedziela, 2 kwietnia 2017

105. World of WarCraft: Narodziny hordy - Christie Golden

Tytuł: 

World of WarCraft: Narodziny hordy

 Autor: Christie Golden
 Wydawnictwo:  Insignis
 Liczba stron: 328

Narodziny Hordy to powieść o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie stworzona przez Christie Golden w oparciu o serię gier World of WarCraft firmy Blizzard Enternainment.
Fabuła kręci się wokół historii draenei, nieskażonej grupy eredarów, którzy uciekli ze swojej ojczyzny i wędrując po wszechświecie szukali własnego miejsca, a wojowniczymi i bardzo uduchowionymi klanami orków, żyjącymi na planecie, którą prorok wygnanych nazwał Draenorem, czyli Ostoją Wygnanych. Ani draenei ani orkowie nie czuli potrzeby ingerowania w sprawy, które wykraczały poza ich rasę, więc obie żyły ze sobą w pokoju. Jednak do czasu aż wielki szaman Ner'zhul wygłasza przepowiednię, która mówi, że tajemniczy lud draenei ma przynieść zgubę rasie orków. Wysłannicy Płonącego Legionu, którzy ścigali draenei, postanowili doprowadzić do upadku wygnanych przy pomocy orczych klanów. Przywódca Płonącego Legionu Kil'jaeden zapoczątkował lawinę wydarzeń, która miała doprowadzić nie tylko do upadku draenei, ale również stworzenia z orków niepowstrzymanej zgrai pałających nienawiścią i żądnych zniszczenia stworów. Orkowie w wojennym szale rozpętali kilka wyniszczających wojen, którym kres położył młody wódz Thrall, syn Durotana i Draki.
Pozycja ta jest niezbędnikiem dla każdego fana WoWa, bowiem rzuca nieco światła na pochodzenie orków oraz draenei, kulturę, zwyczaje i ich zachowania. Jednak nie tylko gracze WoWa mogą sięgnąć po Narodziny Hordy. Fabuła jest prowadzona w taki sposób, że nawet nie zaprawiony w gierkowych bojach może bardzo szybko połapać się we wszystkich wątkach. Pomijając całkowicie kwestię gry książka sama w sobie jest przyzwoitą powieścią z gatunku fantasy, którą polecam każdemu wielbicielowi takich klimatów. Lok’Tar Ogar!

Ocena:
7/10

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza