poniedziałek, 22 grudnia 2014

11. CR7. Maszyna - Luis Miguel Pereira & Juan Ignacio Gallardo


Tytuł: CR7. Maszyna
Tytuł oryginalny: CR7. Los secretos de la maquina
Autor: Luis Miguel Pereira, Juan Ignacio Gallardo
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 248


   
     Żeby sięgnąć po tą książkę wystarczyło  tylko, że przed oczami migną mi napis "CR7".  Nie ukrywam, że kocham piłkę nożną tak jak książki. Jestem wielką fanką  Cristiano Ronaldo jak i jego obecnego klubu ( Real Madryt) Kibicuje im z całego serca, a kiedy zobaczyłam książkę "CR7 Maszyna" myślał, że jest to kolejna biografia Ronalda, ale jak się okazało książka jest zupełnie inna. 

  Nie opisuje przebiegu życia głównego bohatera, a wyjaśnia jego piłkarski sukces. Powstała ciekawa pozycja, z której można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.

To co wyróżnia tą książkę jest oryginalność, autorzy - Luis Miguel Pereira i Juan Ignacio Gallardo, postawili sobie niezwykłą poprzeczkę, bo nie przedstawiali etapów z życia CR7,  oczywiście są tam nie jakie wzmianki, mające na celu bycie przykładem do opisywanych zachowań Portugalczyka. 

 Oryginalność, książka zawdzięcza temu, że autorzy postanowili rozłożyć na cyniki pierwsze fenomen niezwykłych zdolności  i umiejętności gwiazdy Realu Madryt.

 Książka została podzielona na pięć rozdziałów :  „Siła fizyczna”, „Psychika”, „Profesjonalizm”, „Technika” i „Wygląd”. W każdym z rozdziałów Portugalczyk jest obserwowany pod danym kątem, co pozwala odkryć, że jego sukces znajduje się w ciągłym doskonaleniu wszystkich elementów. To co mnie zaskoczyło w książce znajdowało się w ostatnim rozdziale zatytułowanym "wygląd" była tam  informacja potwierdzona przez lekarza, że wygląd Ronaldo ma znaczy wpływ na jego grę. To, że jest skutecznym zawodnikiem, przekłada się na jego pewność siebie, co z kolej prowadzi do wydzielania endorfin polepszających samopoczucie piłkarza. 

  "CR7 Maszyna" Jest bardzo interesująca lekturą, chociaż nie jest to wybitne dzieło pod względem stylu, jest to typowe dziennikarskie dzieło - to jest minus tej książki, ale są też plusy takie jak wypowiedzi znanych osób, takich jak  jak sir Alex Ferguson, Jose Mourinho czy Sergio Ramos. Znajdują się tam też ciekawe wypowiedzi prywatnej fizjoterapeutki Cristiano, trenerów drużyn młodzieżowych Sportingu Lizbona. Kolejnym plusem są wypowiedzi sportowców z innych dyscyplin sportowych, Ronalda zachwalają takie osobistości jak Usain Bolt,Rafael Nadal, prezydent Hiszpańskiej Federacji Lekkoatletycznej. Z ich wypowiedzi dowiadujemy się o tym, że Cristiano to nie tylko świetny piłkarz, ale i wybitny atleta.

  Książka bardzo przypadła mi do gustu i polecam ją wszystkim fanom  Cristiano Ronaldo, jak i również jego wrogom, którzy zarzucają mu przesadna dbałość o wygląd. Po przeczytaniu tej książki zrozumiecie, że doszedł do tego co teraz ma i do tego kim jest tylko dzięki ciężkiej pracy i swojej niezmiernej ambicji.

Ocena
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz