środa, 4 marca 2015

17. Anatomia Kłamstwa - Philip Houston, Don Tennant, Susan Carnicero, Michael Floyd

Tytuł: Anatomia kłamstwa
Tytuł oryginalny: Spy the Lie: Three Former CIA Officers Reveal Their Secrets to Uncloaking Deception
Autor:  Philip Houston, Don Tennant, Susan Carnicero, Michael Floyd 
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 304


       Każdy z nas czasami kłamie. Oczywiście my sami nie chcemy słyszeć kłamstw. Nawet jeżeli takowe usłyszymy, to nie będziemy mieli o nim pojęcia póki prawda nie wyjdzie na jaw. Po co mamy zwlekać skoro możemy dowiedzieć się od razu czy ktoś nas okłamał. Oczywiście musimy wiedzieć jak wykryć owe oszczerstwa. A Pomoże nam w tym "Anatomia Kłamstwa"

       "Anatomia kłamstwa" to książka napisana przez trojkę byłych agentów CIA i dziennikarza, którzy dają nam wskazówki jak rozpoznać kłamstwo. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw przedstawiaj unikalne metody używane podczas przesłuchań wielu przestępców. Można pomyśleć, że książka ma charakter typowo naukowy i jest nudna, ale nic bardziej mylnego. Książka jest bardzo ciekawą propozycją. Znajdziemy w niej interesujące przykłady jak rozpoznać kłamstwo i jakie są jego "objawy". Autorzy opisują sytuacje z jakimi spotkali się w swojej pracy, dzięki czemu jest nam łatwiej to sobie wyobrazić. 

     Książka jest typowo popularnonaukowa. Znajduje się w niej słownictwo, którego niektórzy czytelnicy mogą nie zrozumieć. Na szczęście z tyłu jest słowniczek, w którym autorzy wszystkie niezrozumiane zagadnienia wyjaśniają. Z książki dowiadujemy się wiele przydatnych informacji, mimo ze autorów, jako agentów CIA, obowiązuje tajemnica. Absolutnie nie zdradzają nam nic, co mogłoby zagrozić ich pracy. Na samym końcu są podane informacje o autorach oraz gdzie możemy ich obserwować. 

      "Anatomia kłamstwa" jak każda książka ma swoje wady. W tym wypadku był tekst, który znajdował się w wąskich kolumnach, a obok, na tych samych stronach znajdował się tekst ciągły, który był jakoś powiązany z opisywana sprawą. Logiczne, że nie damy rady czytać tych obu tekstów na raz, więc czasami trzeba było przekartkować kilka stron wstecz i przeczytać zapis w kolumnach. Kolejna wada to to, że czasami pojawiał się jakiś temat o danej sprawie, a w nawiasie było napisane, że o tym dowiemy się w kolejnych rozdziałach. Okropnie mnie to denerwowało, ponieważ nie lubię czegoś takiego. Zawsze wole mieć coś wyjaśnione w jednym miejscu.


        "Anatomia kłamstwa" Pozwoli wam zrozumieć czym jest kłamstwo i jak je rozpoznać. Polecam tą książkę każdemu, kto chce uniknąć kłamstwa. Anatomia wam to wyjaśni dokładnie

ocena:
7/10

12 komentarzy:

 1. Nie czytałam tej książki, ale chętnie po nią sięgnę ;)
  http://marysiaofficialblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka brzmi interesująco. I znowu mnie rozwala polskie tłumaczenie tytułu... ;/

  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też, aż czasami mam ochotę zamazać markerem tytuł i napisać swój :D

   Usuń
 3. Bardzo fajny post napewno z chęcią przeczytałabym tą książkę :)
  http://dominikax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna recenzja :)
  masz świetnego i kreatywnego bloga,
  bardzo mi się podoba, może
  zgodzisz się na wspólną obserwację? lubię
  być w kontakcie z pozytywnymi osobami :)
  pozdrawiam cieplutko myszko ;*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też masz świetnego bloga, Ja już obserwuje :)

   Usuń
 5. świetny blog
  http://iamemilias.tumblr.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny post jak i blog! powodzenia w blogowaniu!
  zapraszam; seven-heaven-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię takie ksiażki :)

  OdpowiedzUsuń