piątek, 19 czerwca 2015

27. Kłamca 2,5. Machinomachia - Jakub Ćwiek


Tytuł: Kłamca 2,5. Machinomachia
Autor: Jakub Ćwiek

Wydawnictwo:Sine Qua Non

Liczba stron: 192
+ gra karcianaPo zakończeniu czwartego tomu, Jakub Ćwiek zarzekał się, że przygody Kłamcy zostały zakończone. Ale wraz z ukazaniem się karcianej gry - "Kłamcianka" (książka i gra sprzedawane są razem) w mini zbiorze opowiadań, który uzupełnia losy Kłamcy, po raz kolejny spotykamy się z Lokim.
W książce znajdujemy trzy opowiadania, pierwsze jest zaledwie na kilka stron i nosi tytuł "Handlarz Snów". To opowiadanie podobało mi się najbardziej, ponieważ tutaj Loki spotyka swojego odpowiednika - Indiańskiego boga Kojota, który mimo, że jest ciekawą postacią i tak z nim przegrywa.
Drugie opowiadanie - "Swat" ma bardzo ciekawą akcje, lecz nie należy do moich ulubionych. Tym razem Loki nie wypełnia zadań Archaniołów, a i tak ma całkiem niezłą sumę piór. Kłamca spotyka Anioła, który został legionistą - dezerterem, akcja szybko się zmienia, mimo tego iż to krótki utwór, ale o szczegółach i dokładnym zakończeniu musicie się przekonać już sami.  
Trzecie opowiadanie, czyli tytułowa "Machinomachia" również mnie urzekła, wprowadzenie nowoczesnej technologii, ninja i robotów, było bardzo fajne i oryginalne. W tym tomie spotykamy także Erosa i Bachusa, którzy pracują razem z Lokim. 
Pierwsze dwa teksty możemy włożyć w połowę pierwszego tomu "Kłamcy", natomiast trzeci tekst w drugiej część '"Kłamcy". "Kłamca 2,5" czyta się lekko i z przyjemnością. Fajnie wrócić do tego egoistycznego, kłamliwego Boga, który ma ciętą ripostę na każda okazję.
Bardzo fajną opcją jest też - „Kłamcianka” karciana gra o świetnej grafice. Grę znajdziecie przy każdym egzemplarzu "Kłamca 2,5". Wszystkich fanów Lokiego i wszystkich "karciarzy " zachęcam do przeczytania zbioru mini opowiadań o Lokim.


Ocena
8/10

2 komentarze:

 1. Tej części jeszcze nie czytałam, ale planuję kupić no bo graaa. <3

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto kupić, nie tylko ze względu na grę ;)

   Usuń