sobota, 27 czerwca 2015

29. Toxic - Rachel Van Dyken

Tytuł: Toxic
Tytuł oryginalny: Toxic
Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 320


Kiedy przeczytałam pierwszy tom serii "Zatraceni" po prostu się zakochałam,w stylu Rachel Van Dyken i jej historii. Bardzo oczekiwałam tej części, czasami zastanawiałam się co autorka przekaże nam tym razem, czego nowego i pouczającego będziemy mogli się dowiedzieć z kolejnej powieści. 

Historia przedstawiona w "Toxic" opowiada nam o Gabe i Saylor. Ci, co czytali piererwszy tom - "Utrata" poznali już Gabe,  jako przyjaciela Kristen i Wesa. Choć tom drugi można czytać jako samodzielną powieść, to czytajcie ją tylko wtedy, kiedy będziecie pewni, że nie sięgniecie po tom pierwszy, ponieważ w "Toxic" dowiadujemy się też zakończenia pierwszego tomu.
Gabe to seksowny,  wytatuowany facet, który podrywanie i zaciąganie dziewczyn do łóżka opanował do perfekcji. Te "dziewczyny na jedną noc" pozwalają mu uciec od przerażającej rzeczywistości. Nikt do końca dobrze nie zna Gabe, oprócz Lisy,  która też skrywa pewną tajemnice. Chłopak od czterech lat ukrywa się przed mediami i od czterech lat odwiedza pewien dom opieki. Co takiego skrywa Gabe i jakie są jego sekrety?  Przeczytajcie książkę, a się dowiecie.

Na drodze Gabe staje Saylor,  utalentowana, piękna dziewczyna, którą chłopak porównuje do Miley Cyrus - " Musiałem to przed sobą przyznać:  wyglądała jak bardziej seksowna wersja Miley Cyrus, wiecie, zanim ufarbowała się na blond i zaczęła ostro imprezować." Czy Saylor pomoże chłopakowi uwolnić się od jego cierpienia? Czy napiszą razem swoją własną historię?
Czytając Prolog już zaczynałam płakać,  ponieważ wiedziałam na co stać autorkę i czego mniej więcej można się spodziewać. Roniłam łzy już na pierwszych kartkach. Ale według mnie "Toxic " przebija "Utratę". Rachel Van Dyken ustawiła wysoką poprzeczkę,  ale tomem drugim zdecydowanie ją przebiła. Książka jest bardzo emocjonalna, czytelnik zżywa się z bohaterami co powoduje dodatkowe spotęgowanie przeżywanych uczuć.  Książkę przeczytałam w kilka godzin,  bardzo przyjemnie się ją czyta. Język lekki i prosty oraz narracja pierwszoosobowa,  widziana z punktu Saylor i Gabe, zdecydowanie pomagają nam się bardziej związać z bohaterami.
Chciałabym  tą recenzją zachęcić wszystkich do przeczytania Toxic, niestety moje słowa nie oddają wszystkiego co czułam czytając ten tom. Nie potrafię ubrać tego w słowa jak fenomenalna jest to powieść.  Cudowna historia, która wzruszy nie jednego twardziela. Nie jest to coś w stylu "Utraty " - lekko przesłodzonej historii o miłości. "Toxic" jest zupełnie inne.Ocena:


10/10


książkę można zakupić tutaj - Empik.com

4 komentarze:

 1. Uwielbiam pierwszy tom i z wielką chęcią sięgnę po kontynuację.

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest naprawdę cudowna, uwielbiam tea serie. ;)

   Usuń
 2. Obecnie mam w planie tom pierwszy :) Okładki tej serii są cudowne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co nie? Takie zwyczajne... To czytaj szybko i łap tom drugi. :)

   Usuń