niedziela, 4 października 2015

46. Złodzieje Snów - Maggie Stiefvater

Tytuł: Złodzieje snów
Tytuł oryginalny: The Dream Thieves
Autor: Maggie Stiefvater
Wydawnictwo: Gw Foksal/Uroboros
Liczba stron: 479


"Złodzieje Snów" - Maggie Stiefvater - kontynuacja Króla kruków. Po przeczytaniu pierwszego tomu czułam pewien niedosyt. Koniecznie chciałam przeczytać o dalszych losach Blue, Adama, Ganseya i Ronana. Drugi tom pozwala nam bardziej zagłębić się w problemy bohaterów, ale złodziej znów skupia się szczególnie na jednym, autorka w tej książce przybliża nam postać Ronana Lyncha.Ronan potrafi wykradać przedmioty ze snów. Nikomu o tym nie mówi i strzeże swojego sekretu, ale gdy Adam przebudził linie mocy umiejętności Lyncha zaczynają sie wzmacniać, na dodatek pojawia się nowy bohater - Pan szary, który poszukuje Greywaena. Paczka przyjaciół nadal poszukuje Glendowera i są coraz bliżej celu.
W jaki sposób Pan Szary wpłynie na historie chłopaków z Aglionby i Blue? Czy odnajdą Glendowera i jak potoczą sie dalsze losy Ronana i jego przyjaciół? Tego wszystkiego dowiecie się z książki. Zapraszam do jej przeczytania.
Nowi bohaterowie i ciekawa fabuła zaspokajają moje pragnienie (chodź nie do końca) poznania dalszych losów przyjaciół z Henrietty. Minusem jest akcja, która rozwinęła się dopiero pod koniec powieści, na szczęście tempo akcji nie przeszkodziło mi pochłonąć książki w jeden wieczór. Z niecierpliwością czekam na kolejną część..


   Jeśli moglibyście wykraść przedmioty ze swoich snów, co byście zabrali? Amerykańska autorka fantasy kontynuuje magiczną sagę zapoczątkowaną tomem Król Kruków. W powieści Złodzieje snów opisane zostały dalsze losy trójki przyjaciół z elitarnej szkoły dla chłopców - Ganseya, Adama i Ronana - oraz pochodzącej z rodziny wróżek Blue. Teraz, kiedy linie mocy wokół Cabeswater zostały obudzone, życie bohaterów zmieni się nie do poznania. Nikt nie spodziewa się wyzwań, które mają nadejść... Ronan Lynch coraz głębiej wchodzi w świat snów. Ma pewien sekret, który ukrywa przed innymi, a czasem nawet przed samym sobą. Posiada szczególny dar - potrafi kraść przedmioty ze snów. Jednak nie jest jedyną osobą, która ich pragnie... [opis znajdujący się z tyłu książki]

Ocena

8/10

2 komentarze: