środa, 14 października 2015

52. Chłopcy 2: Bangarang - Jakub Ćwiek

Tytuł: Chłopcy 2: Bangarang
Autor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron:
304A o to i dugi tom "Chłopców" - "Chłopcy 2: Bangarang." Zagubieni chłopcy wraz z Dzwoneczkiem powracają. Drugi tom jest w takim samym stopniu niesamowity, jest też utrzymany w tym samym stylu, co pierwszy tom. Tym razem jednak dzieje się znacznie więcej, dokładnie mamy tu kolejne rozróby, masę nowych kłopotów, mimo, że stare nie zostały jeszcze zażegnane i jeszcze więcej zabawy. Jak dowiadujemy się z poprzedniej części Chłopcy wraz z Dzwoneczkiem mieszkają w opuszczonym lunaparku, ale przez kłopoty, które pojawiły się już w pierwszym tomie, zmuszeni są zaprzestać używać magiczny proszek. Żeby mięć pieniądze na start, postanawiają odremontować i oddać do użytku publicznego ich dom, czyli lunapark. Kiedy Dzwoneczek wyjeżdża do Warszawy załatwić wszelkie formalności związane z kredytem na rozpoczęcie działalności, Chłopcy organizują zjazd, na który przyjeżdżają Chłopcy z całego świata. Zaczyna się prawdziwa impreza, a po niej gruba rozróba. Co wyniknie z tej akcji po imprezie? Czy lunapark zaistnieje? Wszystkiego oczywiście dowiecie się z książki. Zakończenie jest bardzo ciekawe i przy nim musiałam zbierać szczękę z podłogi, (oczywiście nie powiem Wam dlaczego, musicie się przekonać sami) ale pozostawiło mnie w niepewności, co tylko sprawia, że chcę więcej. Styl i język jest taki sam, jak w pierwszej części, ale znajdziemy tu także klika nowych "dodatków", np.: zasady gry w "Mase" i piosenkę autora pisaną z myślą o "Chłopcach". Jedyne co się zmieniło, chociaż nie aż tak bardzo to, to, że Chłopcy dorośli, ale nie w taki sposób w jaki myślicie... W tym tomie, pojawiają się też dodatkowe informacje z życia Dzwoneczka i zagubionych chłopców przed zamieszkaniem w lunaparku, a ten dodatek i wiele innych tylko potęguje moje wyczekiwanie, aż będę mogła przeczytać kolejne tomy.

Ocena: 9/10

6 komentarzy:

 1. Musi być ciekawe :D
  Na pewno przeczytam ;D

  Pozdrawiam
  http://coraciemnosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam do tej pory niestety pierwszego tomu, ale sporo osób zachwala właśnie tego autora, więc może się skuszę. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również pozdrawiam i polecam książki Pana Ćwieka :D

   Usuń
 3. Musiałabym spróbować z pierwszą częścia żeby brać się za druga, ale dość często przemyka mi ten Ćwiek przed oczami w księgarniach - czy internetowych, czy normalnych. Także coś jest na rzeczy, a i wysoka ocena skłania do zastanowienia się nad tym czy by nie sięgnąć ;)

  Uściski od Książniczki Po drugiej stronie książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to jakiś znak? Pierwszą część również polecam :)

   Usuń